«Оқуға құштар мектеп жобасы аясында өткізілген іс-шаралар»

Ы.Алтынсарин ауылың ауылының жалпы орта білім беретін мектебі.КММ

«Оқуға құштар мектеп жобасы аясында өткізілген іс-шаралар»

Қыркүйек айында тілдер күніне орай кітапханада «Бір ел бір кітап» республикалық акциясы аясында ҚР Тәуелсіздігінің 30 жыл толуына орай «Тәуелсіздікке 30 жыл» кітап атты көрмесі өтті.

Тақырыбы :  «Президент ұсынған 30 кітап»

Мақсаты: Оқуға құштар мектеп жобасы аясында Президент ұсынған 30 кітап тізімімен оқушыларды таныстыру. Бұрыш жасау.30 кітапқа енген ақын жазушылардың кітаптарымен таныстыру. Мыс:  А.Құнанбаевтың өлеңдері мен қарасөздері, М.Мақатаевтың өлеңдері, М.Әуезовтың Абай жолы кітабы,І.Есенберлиннің шығармалары,О.Бөкейдің кітаптары,т.б таныстырылды

«Оқуға құштар мектеп жобасы аясында өткізілген іс-шаралар»

Қыркүйектің 27 күні кітапханада өз жоспарыма сәйкес Ы.Алтынсариннің 180 жылдығына орай «Даланың дара ұстазы-Ыбырай Алтынсарин» атты дөңгелек стол 4 «Ә» сыныбымен өтті.

Тақырыбы:  «Даланың дара ұстазы-Ыбырай Алтынсарин»

Мақсаты: Алғашқы ұстаз, ұлы ағартушы Ыбырай Алтынсариннің өмірімен, шығармаларымен оқушыларды таныстыру.Сонымен қатар Ы.Алтынсаринің әңгімелері арқылы оқушыларды имандылыққа, адамгершілікке, еңбекқорлыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: Ы.Алтынсарин кітаптары, суреттері, буклет, слайд, нақыл сөздері.

Оқушылар арасынан Ы.Алтынсариннің    «Кел балалар, оқылық!» өлеңін оқушы      ата жөнін жазу              жатқа айтты. Әңгімелерімен аудармаларымен танысты. «Әке мен бала» әңгімесінен пікірталас жүргізілді. Сонымен қатар өмірі мен еңбек жолына байланысты сұрақ жауап алынды.Ы.Алтынсарин кім болған?, Кімнің қолында тәрбиеленгген?, Қандай еңбектері бар? т.б жайында пікірталас өтті.

Қыркүйек айында  тілдер күніне «Досым оқыған кітап» атты дауыстап оқу сағаты өтті

Тақырыбы: «Досым оқыған кітап».

Мақсаты: Оқушылар әдеби кітаптарды оқып бір біріне оқуға ұсынды. Кітап оқу арқылы ғана білімдерін шыңдап, сөздік қорларын молайтады. Оқушылар кітапханаға келіп кітап оқып, бір біріне мен оқыған кітаптарымен бөлісті.

Оқуға құштар мектеп жобасы аясында кітап оқу сағаттары да өтіп тұрады.

Тақырыбы: «Мен оқимын ,сен де оқы!».

Мақсаты:  Оқушыларды кітап оқуға баулу. Кітапханамыздан әдеби көркем кітаптарды оқуға кеңес беру.Кітап оқуға қызығушылықтарын ояту.  Бос уақыттарын бос өткізбей кітап оқуға баулу. Сонымен қатар бір-бірлерінде кітап оқуға шақырту. Кітап сыйлап үйрету.

Оқушылар  өздерінің оқыған кітаптарын бір біріне ұсынады. Оқыған қызықты беттерімен бөліседі. Ары қарай жақсы кітап таңдасуға бір біріне көмектеседі.

Ақпан айында ең көп оқитын сынып  сыныптар арасында сайыс ұйымдастырылды. Кітапханадан көп әдеби кітаптарды келіп оқып, кітапқа деген қызығушылықтарын көрсеткен сыныптар арасынды 4 «Ә» таңдалды. Оқушылар көптеген әдеби кітаптарды алып оқып, сонымен қатар сабақтан тыс кітапханаға ең көп келген сынып 4  « Ә» сыныбы таңдалды. Оқушыларымызға кітап  оқып өз білімдерін шыңдап, одан ары қарай кітап оқуға шақыру біздің міндетіміз.

"Ы.Алтынсарин ауылының жалпы білім беретін орта мектебі"КММ.Наурыздың он бірі күні мектебіміздің кітапханасында "Оқуға құштар мектеп " жобасы аясында Ең үздік оқырман сайысы өтті.Мақсаты:Оқушыларды кітап оқуға,білімдерін кеңейтуге, көркем шығармалардың тамашалығын сезінуге, өмірде,оқуда ,кітапты пайдалануға үйрету.Оқушылар арасынан "Ең үздік  оқырман номминациясымен 7а сынып оқушысы Аманжол Жансерік марапатталды.

Жаңартылған күні: 28.02.2022 09:31
Құрылған күні: 14.03.2022 15:35